Odborné a pracovné zameranie

Štúdium : (2003-2012)

Vyštudoval som sociálnu a pracovnú psychológiu na Univerzite Komenského v Bratislave a právo na Paneurópskej vysokej škole Bratislave, kde som zároveň absolvoval dizertačnú skúšku v odbore masmediálne štúdiá. Počas doktorandského štúdia som pôsobil ako lektor či skoliteľ, neskôr som absolvoval niekoľko pozvaných prednášok na slovenských vysokých školách.

Pomoc zdravotne a sociálne znevýhodneným : (2003-2024)

Mám 21 ročné skúsenosti z pôsobenia v neziskovom sektore, najmä ako projektový manažér občianskych združení zameraných na pomoc ľuďom s postihnutím. Bol som spoločne s kolegami pri vzniku prvého bezbariérového fitcentra v Bratislave,  tiež pri stavbe vzdelávacieho, rehabilitačného a výskumného centra Imobilio, či vzdelávaní študentov proti extrémizmu. S priateľmi sme založili Divadlo bez zábran, ktoré spája ľudí so zdravotným a sociálnym hendikepom a ľudí z pomáhajúcich profesií. Získal som ocenenie Krištáľové krídlo 2017 v kategórii Filantropia, od roku 2018 som sa stal porotcom v tejto kategórii.

Psychologické poradenstvo, motivácia, koučing : (2012 - 2023)

Mám 7 rokov skúseností v poradenstve, ako poradenský psychológ, mediátor, motivátor a kouč. V poradenstve som sa venoval najmä individuálnym, prárovým a rodinným konzultáciám, príprave na osvojenie, pestúnsku starostlivosť a profesionálne rodičovstvo a sociálnoprávnej ochrane detí. Absolvoval som akreditované vzdelávanie pre koučov, odbornú prípravu mediátora, dvojročné vzdelávanie v poradenskej psychológii, a vzdelávací program pre motivátorov. Ako motivátor v projektoch PARALELA a SME SI ROVNÍ som pracoval s klientmi po úraze alebo s vrodeným postihnutím. Rád vediem ľudí k samostatnému a nezávislému životu, pomáham im hľadať ich silné stránky a napĺňať ich potenciál.

Verejný život a politika : (2017 - 2024)

Od roku 2017 som poslancom Bratislavského samosprávneho kraja, od roku 2018 som poslancom a od roku 2023 vicestarostom MČ Bratislava - Ružinov, od roku 2022 som bratislavským mestským poslancom.

Tiež sa naďalej aktívne venujem obhajobe práv osôob so zdravotným postihnutím : Od februára 2018 som prezidentom Asociácie organizácii zdravotne postihnutých občanov SR (AOZPO SR) a v tomto období aj členom viacerých poradných orgánov ako Rada Vlády pre mimovládne neziskové organizácie. Snažím sa prispieť k lepšiemu životu ľudí s postihnutím návrhmi na zmenu legislatívy či spoluprácou pri tvorbe lokálnych a národných politík, ale aj odstraňovaním bariér.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie