Kto som ?

Človek s postihnutím

postihKľúčom k zvládnutiu postihnutia je podľa mňa v prvom rade akceptovať samého seba.

Mám detskú mozgovú obrnu, pri chôdzi používam barly a na dlhšie trate, športové zápasy či koncerty občas aj invalidný vozík.

Najlepším receptom na spolunažívanie zdravých ľudí a ľudí s postihnutím je vzájomný rešpekt a približovanie sa jedného k druhému.

Nie je dobré tváriť sa, že všetci sme rovnakí alebo že som úplne zdravý, na druhej strane, jediné, čo ma odlišuje od ostatných je zdravotné postihnutie. Nemám v tomto rád hru "na city", uprednostňujem kamarátsky a férový prístup. 

Preto sa snažím viesť úplne normálny život : mať veľa aktivít, študovať, pracovať, stretávať sa s priateľmi, založiť si rodinu. Zároveň však úplne rozumiem tomu, že mám určité obmedzenia v rámci pohybu, a musím prekonávať prekážky.

Chcem zlepšiť podmienky na športovanie pre zdravotne postihnutých

Preto som s priateľmi založil občianske združenie Šport bez bariér, ktoré realizuje viaceré projekty v tejto oblasti. V tomto združení od jeho založenia aj pôsobím. V minulosti som aktívne športoval v klube ŠK Altius Bratislava. Hrával som najmä basketbal na vozíkoch, nakrátko som vyskúšal aj lyžovanie na monoski či bocciu.

Niekto by mohol povedať, že zdravotné postihnutie človeka len obmedzuje. Netvrdím, že život s postihnutím je ľahký, ale myslím si, že prekonávanie prekážok posúva človeka vpred.

 

Kresťan

Viera a rodina patria k najdôležitejším hodnotám v mojom živote.krestan

Verím v Boha Otca, jeho syna Ježiša Krista, a Ducha Svätého. Verím, že Biblia je skutočne Božie slovo. Preto sa nesnažím ju len čítať a pochopiť, ale aj žiť podľa jej princípov. Verím, že Boh počuje naše modlitby aj dnes, v 21. storočí, preto sa denne modlím. Verím, že Boh stvoril človeka preto, aby s ním mal vzťah, a zároveň aby človek patril do cirkvi. Vážim si všetky kresťanské cirkvi a spoločenstvá, kde najväčšou autoritou je Boh a jeho Slovo. 

Mám skvelú veľkú rodinu, na ktorú sa vždy môžem spoľahnúť, a ktorá mi poskytuje vynikajúcu starostlivosť a pohodu. Tú najbližšiu tvoria rodičia, sestra, brat a synovci Martinko a Vinco.

 

Človek s mnohými záujmami

Rodina a priatelia sú tí, ktorým rád venujem voľný čas.

Pred kinom dávam prednosť divadlu či opere

Knihy čítam rád. Najmä o dejinách, o hudbe, životopisné, odborné (marketing, médiá, právo, psychológia, psychoterapia)

Hudba mi hrá skoro stále. Či už pri zvukarine, hre na gitare, alebo len tak z reproduktorov

Kto mi hrá najčastejšie : Marián Varga, Jaro Filip, Norah Jones, Miro Žbirka, Richard Muller, Hapka/Horáček, Karel Kryl

Na koncerte : Collegium musicum, Bob Dylan, Rolling Stones, Paul Mc Cartney, Sting, Third Day, Switchfoot, Roxette, Buena Vista Social Club

Šport kedysi aktívne, dnes už len na štadióne alebo pri telke :

Hokej - NHL, KHL

Tenis - Wimbledon

Futbal - španielska a anglická futbalová liga, Liga majstrov

Navštívil som 20 štátov Európy. Mojimi obľúbenými mestami sú Piešťany, Praha, Sarajevo a Londýn. Chcel by som vidieť Barcelonu, New York a Sydney.

Počítače a technologické novinky ma zaujímajú tiež. Najmä tie od firmy Apple.

MASH, Dva a pol chlapa a The Kominsky Method sú moje obľúbené seriály

Mám rád : Lasicu a Satinského, Divadlo Járy Cimrmana, cestoviny, nachos a salsu, dobrú kávu a čaj, koktejly, spánok a wellness

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie