Kto som ?

Politik, psychológ, kouč, motivátor, herec, projektový manažér

Momentálne spolupracujem s občianskymi združeniami Šport bez bariér a Imobilio, prevažne ako ich projektový manažér či člen správnej rady. Obe tieto združenia sa venujú rozvoju rôznych aktivít ľudí s postihnutím

Ako motivátor, kouč a poradenský psychológ sa venujem taktiež motivačným prednáškam a na vyžiadanie aj individuálnym konzultáciám

Som doktorandom fakulty masmédií PEVŠ v odbore masmediálne štúdiá a štipendistom CEMI Praha v LL. M. štúdiu v odbore Corporate Master of Laws

Vo voľnom čase pôsobím ako herec v Divadle bez zábran pri Malej scéne STU v hrách Spoveď II. a Maratón. 

Som poslancom Bratislavského samosprávneho kraja zvoleným za obvod Ružinov. Tiež laureátom ocenenia Krištáľové krídlo 2017 v kategórii Filantropia. Od februára 2018 som prezidentom Asociácie organizácii zdravotne postihnutých občanov SR (AOZPO SR)

Študent - doktorand

Myslím si, že kvalitné vzdelanie je nevyhnutné pre osobný rozvoj človeka a lepšie uplatnenie sa na trhu práce.

Základnú školu a gymnázium som absolvoval na Mokrohájskej 3. Táto škola mi dala dobrý základ do života ako aj solídnu štartovaciu čiaru pre vysokoškolské štúdium. Mnohé priateľstvá, ktoré tu vznikli, vydržali viac ako 20 rokov a trvajú dodnes. Ľudia majú o Mokrohájskej častokrát nesprávne predstavy, táto škola však vychovala mnoho úspešných právnikov, pedagógov, paralympionikov, a vôbec šikovných ľudí :)

Neskôr moje kroky smerovali na UK v Bratislave. Ukončil som tu magisterské štúdium sociálnej a pracovnej psychológie a bakalárske štúdium práva. Na univerzite som spoznal mnohých vynikajúcich pedagógov, priateľov a kolegov. Po skončení štúdia som vedel, že sa chcem ďalej zameriavať na neziskový sektor, marketing, riešenie konfliktov, prednášanie a lektorovanie.

Momentálne študujem na Paneurópskej vysokej škole (BVŠP), kde som ukončil magisterské štúdium práva a som externým doktorandom v odbore masmediálne štúdiá. Špecializujem sa na komunikáciu a marketing v treťom sektore.

 

Človek s postihnutím

postihKľúčom k zvládnutiu postihnutia je v prvom rade akceptovať samého seba.

Mám detskú mozgovú obrnu, pri chôdzi používam barly a na dlhšie trate, športové zápasy či koncerty občas aj invalidný vozík.

Najlepším receptom na spolunažívanie zdravých ľudí a ľudí s postihnutím je vzájomný rešpekt a približovanie sa jedného k druhému.

Nie je dobré tváriť sa, že všetci sme rovnakí alebo že som úplne zdravý, na druhej strane, jediné, čo ma odlišuje od ostatných je zdravotné postihnutie. Nemám v tomto rád hru "na city", uprednostňujem kamarátsky a férový prístup. 

 

Preto sa snažím viesť úplne normálny život : mať veľa aktivít, študovať, pracovať, stretávať sa s priateľmi, založiť si rodinu. Zároveň však úplne rozumiem tomu, že mám určité obmedzenia v rámci pohybu, a musím prekonávať prekážky.

Chcem zlepšiť podmienky na športovanie pre zdravotne postihnutých

Preto som s priateľmi založil občianske združenie Šport bez bariér, ktoré realizuje viaceré projekty v tejto oblasti. V tomto združení od jeho založenia aj pôsobím. V minulosti som aktívne športoval v klube ŠK Altius Bratislava. Hrával som najmä basketbal na vozíkoch, nakrátko som vyskúšal aj lyžovanie na monoski či bocciu.

Niekto by mohol povedať, že zdravotné postihnutie človeka len obmedzuje. Netvrdím, že život s postihnutím je ľahký, ale myslím si, že prekonávanie prekážok posúva človeka vpred.

 

Kresťan

Viera a rodina patria k najdôležitejším hodnotám v mojom živote.krestan

Verím v Boha Otca, jeho syna Ježiša Krista, a Ducha Svätého. Verím, že Biblia je skutočne Božie slovo. Preto sa nesnažím ju len čítať a pochopiť, ale aj žiť podľa jej princípov. Verím, že Boh počuje naše modlitby aj dnes, v 21. storočí, preto sa denne modlím. Verím, že Boh stvoril človeka preto, aby s ním mal vzťah, a zároveň aby človek patril do cirkvi. Vážim si všetky kresťanské cirkvi a spoločenstvá, kde najväčšou autoritou je Boh a jeho Slovo. 

Mám skvelú veľkú rodinu, na ktorú sa vždy môžem spoľahnúť, a ktorá mi poskytuje vynikajúcu starostlivosť a pohodu. Tú najbližšiu tvoria rodičia, sestra a brat.

 

Človek s mnohými záujmami

Rodina a priatelia sú tí, ktorým rád venujem voľný čas.

Pred kinom dávam prednosť divadlu či opere

Knihy čítam rád. Najmä o dejinách, o hudbe, životopisné, odborné (marketing, médiá, právo, psychológia, psychoterapia) či kresťanské

Hudba mi hrá skoro stále. Či už pri zvukarine, hre na gitare, alebo len tak z reproduktorov

Kto mi hrá najčastejšie : Marián Varga, Jaro Filip, Norah Jones, Regiment, Richard Muller, Hapka/Horáček, Jarek Nohavica, Chinaski, Karel Kryl, Beatles

Na koncerte : Collegium musicum, Bob Dylan, Rolling Stones, Paul Mc Cartney, Sting, Third Day, Switchfoot, Roxette, Buena Vista Social Club

Šport kedysi aktívne, dnes už len na štadióne alebo pri telke :

Hokej - Pavol Demitra a NHL, KHL

Tenis - Roger Federer a Wimbledon

Futbal - Leo Messi - španielska a anglická futbalová liga, Liga majstrov

Navštívil som 18 štátov Európy. Mojimi obľúbenými mestami sú Piešťany, Praha a Londýn. Chcel by som vidieť Barcelonu, New York a Sydney.

Počítače a technologické novinky ma zaujímajú tiež. Najmä tie od firmy Apple.

MASH a Dva a pol chlapa sú moje obľúbené seriály

Mám rád : Lasicu a Satinského, Divadlo Járy Cimrmana, cestoviny, nachos a salsu, dobrú kávu a čaj, koktejly, spánok a wellness

Prihlásenie